Tvořivé večery (nejen) v Bohdíkově

PRO DOSPĚLÉ

Rádi tvoříte? Chcete vyrábět, malovat nebo kreslit, ale doma se nedonutíte? Chcete se naučit nové výtvarné techniky a zdokonalit v těch klasických? Nebo se chcete jednoduše zrelaxovat?

To vše můžete na "Tvořivých večerech v Bohdíkově".

Připravujeme pro Vás rozmanité kreativní workshopy a výtvarné kurzy. Zatím je náš nápad v začátcích, ale pokud budete chtít rozjedeme to ve velkém. Naší myšlenkou je vytvořit místo, kde se kreativně vyřádíte při řemeslných a ručních pracech, ale zároveň Vám chceme nabídnout možnost výtvarných kurzů v podobě malby a kresby.

Co tedy můžete očekávat?

 Naučíte se například odlévat sádru, leptat sklo, pracovat s papírem nebo rozvinete svůj talent studijní kresbou, abstraktní či realistickou malbou. Vedle toho Vám nabídneme i individuální přípravu na talentovou zkouškou pro Vaše děti. 

Nabídka bude široká a těším se, že se budeme setkávat v příjemném kolektivu.

Kreativní workshopy (řemesla)

Kreativní workshopy jsou rozmanité. Seznámíte se například se sádrou, korkovou mozaikou, leptáním skla, quillingem, papírmašem a mnoho dalším. 

Workshopy jsou ideální pro odpočinek, vytvoření dekorace pro Váš domov nebo dárku pro své blízké. Lekce budou prozatím v jednotlivých termínech. Avšak v případě Vašeho zájmu je možnost vytvořit kurzy semestrálního charakteru s přesně naplánovanými lekcemi.


PAPÍROVÉ MÁKY

Papírové květiny? A to má nahradit ty živé???

To v žádném případě! Živou přírodu určitě nikdy nenahradíme, ale vyrobíme si krásné máky z papíru, zatímco ty v přírodě necháme na svém místě. Seznámíme se s druhy papíru, řekneme si triky, jak docílit živého vzhledu a vysvětlíme si celý postup výroby.

Neodnesete si jen jeden mák, odnesete si několik krásných máků, které můžete uložit do vázy, postavit jako dekoraci na nábytek nebo využít k dalším projektům.

Materiál v ceně. Doporučuji pracovní oblečení.

Nutno rezervovat místo.

20. 04. 2024/  13:30 - 16:00

Bludov / Kavárna v Oranžerii

480 Kč


LEPTANÉ SKLO

Seznámíme se s technikou leptání skla. Vytvoříme si vlastní šablonu a ozdobíme si sklenice/vázy, které Vám oživí domov.

V ceně 1ks sklenice/vázy. Prosím vepište při přihlašování, zda máte zájem o malou vázu nebo sklenici.

Nutno rezervovat místo.

30. 04. 2024 / 18:30 - 20:30

Bohdíkov - Klubovna kulturního domu

480 Kč


MRAMOROVANÝ SEŠIT

Z tohoto kurzu si toho odnesete víc. Seznámíme se s jednoduchou technikou mramorování papíru a naučíme se základní sešitovou vazbu V1. Odnesete si tedy krásný a funkční sešit, který Vám budou všichni závidět.

Materiál v ceně. Doporučuji pracovní oblečení.

Nutno rezervovat místo.

14. 05. 2024 / 18:30 - 20:00

Bohdíkov - Klubovna kulturního domu

480 Kč


Výtvarné kurzy 

Výtvarné kurzy obsahují techniky kresby (tužka, uhel, suchý pastel, tuš...) techniky malby (akvarel, akryl, tempera...) a občasně grafické techniky (linoryt, frotáž, monotyp...).

Kurzy budou prozatím v jednotlivých termínech. Avšak v případě Vašeho zájmu je možnost vytvořit kurzy semestrálního charakteru s přesně naplánovanými lekcemi.
KRESBA PASTELKAMI

Pastelky jste měli v ruce naposled na základce? A není to škoda? Přijďte si tento um oprášit. Naučím Vás, jak s pastelkami správně pracovat, aby kresba byla jednolitá a působila jako od profíka.

Trénovat budeme na kresbě motýla. Materiál v ceně.

A jsem si téměř jistá, že si obraz po kurzu budete chtít doma ihned vystavit.

Nutno rezervovat místo.

09. 04. 2024/ 18:30 - 20:30

Bohdíkov - Klubovna kulturního domu

480 Kč